4 pijanych ujętych przez policję – mieli od 0,5 do 3 promili.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na naszych drogach. Niestety wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą prawo, wsiadają za kierownicę z promilami w organizmie i narażają innych na niebezpieczeństwo. W miniony weekend policjanci z Brzegu zatrzymali kolejnych 4 nietrzeźwych kierowców.

W sobotę wieczorem policjanci z Brzegu zostali skierowani na jedno ze skrzyżowań w mieście. Tam miało dojść do zderzenia się dwóch pojazdów. Jak wynika z policyjnych ustaleń kierowca volkswagena nie zatrzymał się na znaku stop i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym citroenem. Jak się okazało, odpowiedzialny za kolizję 28-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Do drugiego zdarzenia z udziałem kierowcy pod wpływem alkoholu doszło w niedzielny poranek na krajowej 94. W tym przypadku kierująca bmw straciła panowanie nad pojazdem i wypadła  z drogi. Badanie pokazało, że 23-latka w organizmie miała blisko 3 promile alkoholu. Na szczęście, zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Kolejne dwa zgłoszenia dotyczyły kierowców samochodów ciężarowych. W obydwóch przypadkach do oficera dyżurnego wpłynęły informację od świadków, którzy mieli podejrzenie że Ci kierowcy mogą być nietrzeźwi. Pierwszy z nich, 68-latek, wpadł w sobotę nad ranem. W organizmie miał blisko promil alkoholu. W takim stanie kierował samochodem ciężarowym marki Daf.  Drugi, to 60-letni kierowca mana. Został ujęty przez świadka w niedzielę w nocy. W organizmie miał pół promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Jednak konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: