Wybuch gazu w budynku jednorodzinnym w Polskiej Nowej Wsi. Dwie osoby trafiły do szpitala

W środę 10 listopada o godzinie 16:37 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym przy ulicy Lipowej w Polskiej Nowej Wsi.

Do zdarzenia zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, załogę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (ze względu na bliskość zdarzenia przetransportowana z bazy na miejsce zdarzenia przez strażaków) i policję.

W momencie wybuchu w budynku przebywało 5 osób, które ewakuowały się samodzielnie przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej. Dwie z nich doznały poparzeń i zostały zabrane przez ZRM do szpitala. Konieczna była również ewakuacja pięciu osób zamieszkujących budynek obok (w zwartej zabudowie).

W wyniku wybuchu doszło do uszkodzenia dachu i pęknięcia ściany domu. Wiemy już, że nadzór budowalny wydał decyzję że budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania. Pomoc rodzinie zaoferował Wójt Gminy Komprachcice Leonard Pietruszka.

Ze wstępnych informacji wynika, że do wybuchu doszło podczas prac przy odpowietrzaniu instalacji gazowej.

Jedna myśl na temat “Wybuch gazu w budynku jednorodzinnym w Polskiej Nowej Wsi. Dwie osoby trafiły do szpitala

  1. Jako osoba co mieszka 6 domów dalej jest to dla mnie mega zaskoczenie, nie było mnie chwile w domu a jadąc do opola mijało mnie dużo służb ratowniczych. Na żywo to wszytko wygląda jeszcze gorzej, aby się tej dwójce jak najlepiej powodziło teraz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *