Dachowanie BMW w miejscowości Niwki. Kierujący miał aż 2 promile. Pasażerowie byli też pijani

Policjanci namysłowskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który swoim bmw wjechał do rowu. 20-latek był nietrzeźwy i przewoził 3 pijanych mężczyzn, jeden trafił do szpitala. Kierowcy grozi kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 2 lat więzienia. Osobno odpowie za popełnione wykroczenie, bo pojazd był niedopuszczony do ruchu.

Do tego zdarzenia doszło 9 stycznia w godzinach porannych. Na jednym z zakrętów w miejscowości Niwki, osobowe bmw wypadło z drogi i dachowało w przydrożnym rowie. W pojeździe znajdowało się 4 mężczyzn, którzy wracali z imprezy do domu. Zastani na miejscu zdarzenia mężczyźni byli pod widocznym działaniem alkoholu, z czego jeden z obrażeniami głowy wymagał pomocy lekarskiej. Karetką został przetransportowany do szpitala.

Kierujący 20-latek został zatrzymany a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania miał blisko dwa promile w wydychanym powietrzu. Przyznał się do przedstawionego zarzutu. Grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a nawet do 2 lat więzienia.

Mundurowi zatrzymali 20-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami, które posiadał zaledwie pół roku. Osobno odpowie za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany kilkanaście dni wcześniej za nieprawidłowości w stanie technicznym.

Pamiętajmy, że konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Policja Namysłów

Foto: KP PSP Namysłów, Policja Namysłów, OSP Mikowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *