Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych podczas akcji „Trzeźwy poranek” w powiecie głubczyckim

4 stycznia na terenie powiatu głubczyckiego została przeprowadzona akcja trzeźwość. Mundurowi zatrzymali dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Podczas działań jeden z kierowców również stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość.

Od bardzo wczesnych godzin porannych policjanci drogówki prowadzili akcję „trzeźwy poranek”. Wzmożone kontrole trzeźwości kierujących mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy odważyli się wsiąść po alkoholu bądź innych środkach odurzających za kierownicę.

Ze wszystkich przebadanych, dwóch użytkowników ruchu drogowego odważyło się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. W pierwszym przypadku 35-letni kierowca toyoty podczas kontroli w wydychanym powietrzu miał blisko 1 promil alkoholu. Drugi przypadek to 29-latek, który w wydychanym powietrzu miał blisko 0,5 promila alkoholu. Mężczyźni stracili już swoje prawo jazdy, a sprawy trafią do sądu.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali kierującego, który również stracił swoje prawo jazdy, ale powodem nie był alkohol, lecz nadmierna prędkość. Kierowca audi pędził w obszarze zabudowanym 94 km/h, gdzie ograniczenie było do 40 km/h. 24-latek na 3 miesiące będzie musiał przesiąść się na miejsce pasażera, a do jego stanu punktowego doliczono 10 punktów karnych. Według nowo obowiązującego taryfikatora mężczyzna został również ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł.

Źródło: KPP Głubczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *