Funkcjonariusze opolskiej KAS pomogli kobiecie na autostradzie A4

Funkcjonariusze opolskiej KAS pomogli kobiecie, której samochód uległ uszkodzeniu podczas jazdy autostradą A4. Dzięki funkcjonariuszom poszkodowana bezpiecznie dotarła do celu podróży.

Do zdarzenia doszło 15 grudnia w godzinach nocnych. Na nieoświetlonym odcinku autostrady A4 funkcjonariusze opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej natrafili na samochód z uszkodzoną szybą czołową. Mundurowi natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli kierującej samochodem. Zmarzniętą kobietę zabrali do ciepłego radiowozu i wezwali pomoc drogową, która odstawiła zepsuty pojazd na parking. Na Miejscu Obsługi Podróżnych (MOP) funkcjonariusze kupili kobiecie herbatę i jedzenie.

W trakcie rozmowy z poszkodowaną dowiedzieli się, że kobieta opiekuje się starszą i niepełnosprawną osobą i musi pilnie dojechać do Opola, aby się nią zająć. Funkcjonariusze odwieźli kobietę na miejsce, pomogli jej przy wnoszeniu bagaży i przedmiotów potrzebnych do opieki nad chorym. Po udzieleniu wsparcia, funkcjonariusze wrócili do służby.

Podczas pełnienia służby funkcjonariusze KAS są świadkami zdarzeń, które wymagają błyskawicznych i odpowiedzialnych decyzji. W trudnych sytuacjach zawsze pomagają potrzebującym.

Źródło: KAS Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *