Kluczborscy kryminalni przejęli pół kilograma narkotyków. Dealer z Wołczyna trafił za kratki

Kluczborscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 20-50 lat podejrzanych o posiadanie i udzielanie narkotyków. Funkcjonariusze w mieszkaniu jednego z nich ujawnili łącznie blisko pół kilograma narkotyków. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że były to marihuana i amfetamina. Decyzją sądu 50-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego roku kryminalni z kluczborskiej komendy ustalili, że jeden z mieszkańców Wołczyna może posiadać znaczne ilości narkotyków. Trop prowadził do 50-letniego mężczyzny oraz jego dwóch młodszych wspólników.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, podczas przeszukania mieszkania 50-latka w piwnicy i pomieszczeniu gospodarczym ujawnili narkotyki. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 500 gramów środków odurzających, a wstępnie badanie policyjnym testerem wykazało, że znalezione środki narkotyczne to amfetamina oraz marihuana. Zdaniem śledczych czarnorynkowa wartość narkotyków to około 20 000 złotych.

Zatrzymany 50-latek trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich udzielania. Podejrzanemu grozi teraz kara 10 lat więzienia. Sąd zadecydował o jego aresztowaniu na okres trzech miesięcy, natomiast dwóch pozostałych mężczyzn decyzją prokuratora, oddano pod dozór Policji.

Źródło: KPP Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: