Opolska policja podsumowuje sylwestrową noc i weekend

Od 31 grudnia 2021 r. do 2 stycznia 2022 r. na terenie naszego województwa nie odnotowaliśmy żadnego wypadku, nie było również osób rannych. Policjanci poza sprawdzaniem prędkości z jaką poruszają się kierujący, przeprowadzali również badania stanu trzeźwości. Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili blisko 1300 takich kontroli, w wyniku których zatrzymali 27 nietrzeźwych kierujących.

Głubczyce

Przez cały świąteczny weekend funkcjonariusze zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców. Odnotowali 12 kolizji. 4 osoby zostały zatrzymane z uwagi na to, że były poszukiwane. Kryminalni zatrzymali również 2 mężczyzn, którzy podejrzani byli o posiadanie narkotyków.

Ogólnie do policjantów z Głubczyc wpłynęło ponad 250 interwencji. 8 osób pod działaniem alkoholu z uwagi na swoje zachowanie niezgodne z prawem zostało zatrzymanych w policyjnej izbie, gdzie trzeźwieli do następnego dnia.

Kluczbork

W sylwestrową noc i noworoczny poranek kluczborska policja odnotowała blisko 40 interwencji. Obsługiwane przez policjantów interwencje dotyczyły w głównej mierze zakłócania ciszy nocnej i głośnego zachowania w miejscach publicznych. Podłożem takiego zachowania były nieporozumienia i kłótnie rodzinne, a także nadmierna ilość spożytego alkoholu. 2 osoby z uwagi na swoje negatywne zachowanie „sylwestrowe świętowanie” zakończyło w policyjnych aresztach.

Więcej policyjnych patroli było nie tylko tam, gdzie trwały sylwestrowe zabawy, ale także na drogach powiatu kluczborskiego. Podczas minionych dni policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń drogowych.

Od soboty, 1 stycznia 2022 roku, kierowcom grożą znacznie wyższe mandaty za łamanie przepisów. Maksymalna wysokość grzywny, którą może nałożyć sąd, wzrosła z pięciu do 30 tysięcy złotych, zaś mandat może wynieść nawet pięć tysięcy złotych.

O regulacji nowych przepisów przekonał się mieszkaniec powiatu, który 2 stycznia br., kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości ( 0,70 promila). 34-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Na szczęście kluczborscy policjanci nie odnotowali żadnych zgłoszeń dotyczących nieumiejętnego obchodzenia się materiałami pirotechnicznymi. Ponadto służba kryminalna oceniła ten okres jako spokojny. I tym razem obyło się bez poważniejszych przestępstw.

Strzelce Opolskie

Ubiegły weekend minął bardzo spokojnie na drogach powiatu strzeleckiego. Od piątku do niedzieli odnotowano zaledwie 4 zdarzenia drogowe. Zatrzymano również 55-latka, który w Jemielnicy kierował pojazdem mając blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w Kolonowskiem, 18-letni kierowca peugota przekroczył dopuszczalną predkość o 51 km/h w obszarze zabudowanym, w wyniku czego zatrzymano mu prawo jazdy.

Nysa

Pierwszy z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez otmuchowskich policjantów w sobotę rano, w jednej z miejscowości w gminie Kamiennik. Tam 22-latek prowadził hondę, mając blisko promil alkoholu w organizmie. Następnego dnia podczas popołudniowej służby funkcjonariusze z głuchołaskiego komisariatu, na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli kierującą nissanem. 52-letnia kobieta również była nietrzeźwy. W organizmie miała ponad 1,5 promila alkoholu.

Ostatni z kierujących wpadł również w niedziele tuż przed północą. Wówczas paczkowscy policjanci zauważyli osobowego seata z niesprawnym oświetleniem. Kiedy zatrzymali pojazd do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedzi nietrzeźwy 26-latek. Badanie pokazało, że w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że posiada również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wszyscy zatrzymani nietrzeźwi kierowcy w najbliższym czasie odpowiedzą przed sądem za swoje zachowanie.

Policja Głubczyce , Policja Kluczbork, Policja Nysa, policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *