Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności wypadku na trasie Knieja-Zębowice

Policjanci z Olesna wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku drogowego na trasie Knieja-Zębowice. Po zjechaniu na pobocze i uderzeniu w przydrożne drzewo poważnych obrażeń ciała doznała kierująca seatem 22-latka oraz jej pasażer. Panujące zmienne warunki pogodowe, opady deszczu, śniegu, przymrozki, lokalne oblodzenia nawierzchni jezdni przekładają się bezpośrednio na trudne warunki drogowe, które wymagają od kierowcy zachowania szczególnej ostrożności i dostosowania do nich techniki jazdy.

W sobotę (8 stycznia) około godz. 17.00 policjanci z Olesna zostali zaalarmowani o wypadku drogowym na trasie Knieja-Zębowice.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca seatem ibiza 22-letnia mieszkanka powiatu oleskiego, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na pobocze, gdzie uderzyła w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi, a jezdnia w tym miejscu była oblodzona.

Kierująca seatem i siedzący na miejscu pasażera 23-latek z powiatu opolskiego z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Teraz wyjaśnianiem okoliczności wypadku zajmą się olescy śledczy.

Zima to czas, kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców szczególnej koncentracji i czujności. Dlatego tak ważne jest, aby styl jazdy, sposób wykonywania manewrów oraz prędkość dostosować do warunków na drodze. Utrzymywać bezpieczną odległość od pojazdów poprzedzających oraz odpowiednio wcześnie sygnalizować planowane manewry. Na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu i nie trudno o zdarzenie drogowe.

Warto pamiętać, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, a także własnych umiejętności.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: