Samochód dostawczy wypadł z autostrady po tym jak kierowca dostał ataku padaczki

W sobotę 8 stycznia o godzinie 14:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o tym, że samochód wjechał do rowu na 273 km autostrady A4 kierunek Wrocław.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Strzelce Opolskie, jeden zastęp z OSP Olszowa, zespół ratownictwa medycznego i policję.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy stwierdzili, że kierowca pojazdu dostał ataku padaczki, w wyniku czego zjechał z pasa autostrady na pobocze, pojazdem podróżowały dwie osoby, które opuściły samochód przed przybyciem straży pożarnej. Działania strażaków polegało na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Po przebadaniu przez ratowników medycznych poszkodowany pozostał na miejscu zdarzenia – informuje asp. Jarosław Buhl ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Foto: OSP Olszowa

Jedna myśl na temat “Samochód dostawczy wypadł z autostrady po tym jak kierowca dostał ataku padaczki

  1. Ludzie z Tą chorobą nie powinny absolutnie prowadzić żadnych pojazdów, epilepsja jest chorobą nieprzewidywalną, wiąże się z tym że atak może nastąpić w każdej stresującej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: