11 druhów OSP otrzymało decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego z tytułu wysługi lat 

W piątek 18 lutego 2022 r. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik wraz z komendantem głównym PSP nadbryg. Andrzejem Bartkowiakiem oraz mazowieckim komendantem wojewódzkim PSP nadbryg. Jarosławem Nowosielskim udali się do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołoząbie (powiat płoński, woj. mazowieckie), gdzie wręczyli osobiście druhom OSP decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego z tytułu wysługi lat w OSP. Wśród 11 osób, które odebrały decyzje byli druhowie z powiatów mławskiego, sierpeckiego oraz przasnyskiego.

Świadczenie ratownicze było wyczekiwane przez wszystkich druhów od wielu lat. Zostało ono wprowadzone od 1 stycznia 2022 roku na mocy ustawy z dnia 17 grudnia 2021 r. o ochotniczych strażach pożarnych (Dz.U. 2021, poz. 2490) i właśnie rozpoczął się proces jego przyznawania i wypłaty, co w swoim przemówieniu podkreślił wiceminister Maciej Wąsik „Bardzo Wam, drodzy druhowie, dziękuję za wieloletnią, wspaniałą służbę w OSP dla społeczności lokalnej, dla ratowania życia i zdrowia. Dziękujemy Wam, ogłaszając całej Polsce, że zaczynamy wypłacać dodatki emerytalne dla strażaków ochotników”.

Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak zwracając się do druhów OSP powiedział z kolei „Pierwsi w Polsce druhowie ochotnicy, po wielu latach w wolnej Polsce, mają dodatek emerytalny ”.

Źródło: MSWiA, KG PSP

Jedna myśl na temat “11 druhów OSP otrzymało decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego z tytułu wysługi lat 

  1. nie wiem, nie wiem !!
    solidaruchy ochotniczo o wolną Polskę , a teraz kasa!!
    strażacy ochotnicy kasa od lizusów z PiS !!!
    kto jeszcze czeka ?????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *