46-latek udostępniał w sieci nielegalne oprogramowanie. Straty poniesione przez firmy wyniosły ponad 36 tysięcy złotych.

Cyberprzestępczość to ostatnio częsty temat wielu medialnych informacji. A to za sprawą ilości przestępstw popełnianych za pomocą sieci internet oraz wielu metod wykorzystywanych przez cyberoszustów. Tym razem mieszkaniec naszego powiatu korzystając z popularnego programu do wymiany plików nielegalnie ściągnął i udostępniał oprogramowanie. Straty poniesione przez firmy wyniosły ponad 36 tysięcy złotych.

Jednymi ze zgłoszeń, którymi zajmują się krapkowiccy policjanci to przestępstwa dokonanywane w internecie. Oszuści chcąc skutecznie działać w wirtualnym świecie wykorzystują naiwność oraz niewiedzę często doprowadzając do stanu, w którym stajemy się ich ofiarami.

Tym razem 46-latek wszedł w posiadanie programów, gier oraz utworów, które następnie udostępniał poprzez wymianę plików w internecie. Takie działanie jest nielegalne ponieważ narusza prawa autorskie osób tworzących oprogramowanie. Mieszkaniec naszego powiatu usłyszał łącznie 37 zarzutów, głównie dotyczących rozpowszechniania plików bez pozwolenia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz poddał się dobrowolnie karze.

Pamiętajmy, że nikt z nas nie jest anonimowy w internecie i za każdym razem kiedy wykonujemy przestępczy proceder zostaje po nas ślad. To samo tyczy się osób, które w sposób nielegalny wchodzą w posiadanie oprogramowania lub utworów czy jakichkolwiek plików, które podlegają prawom autorskim.

Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *