Kierujący Mercedesem jechał 122 km/h w terenie zabudowanym. Otrzymał wysoki mandat i ma zatrzymane prawo jazdy

Kierowca mercedesa na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością 122 km/h. Jego niebezpieczną jazdę zarejestrowali policjanci z oleskiej grupy SPEED. 70-latek z powiatu opolskiego otrzymał 2 500 złotych mandatu, 10 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W czwartek (10 lutego ) po godzinie 11.20 w miejscowości Turza, policjanci ruchu drogowego patrolujący krajową „czterdziestkę szóstkę”, zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość kierującego.

70-latek z powiatu opolskiego w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h, za co policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo  został ukarany wg nowego taryfikatora mandatem w wysokości 2 500 złotych , a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Policja Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *