Okradali kościelne skarbony – grozi im do 10 lat więzienia

Kryminalni z Olesna zatrzymali trzech podejrzanych o kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbon. Trójka wpadła tuż po włamaniu do skarbony w jednym z kościołów w okolicy Olesna. Śledczy ustalili, że podejrzani działali na terenie trzech powiatów województwa opolskiego i dolnośląskiego, a parafie mogły stracić łącznie ponad 2 000 złotych. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

Na początku stycznia tego roku policjanci z Olesna zaczęli otrzymywać informacje o kradzieżach pieniędzy z kościelnych skarbon. Tą sprawą od razu zajęli się policjanci wydziału kryminalnego.

8 lutego kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, chwilę po tym, jak opróżnili skarbonę z pieniędzmi w jednym z kościołów w okolicy Olesna. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich narzędzia służące do popełnienia przestępstwa oraz prawie 300 złotych, które mogły pochodzić z kradzieży.

Zatrzymani 36-latek z powiatu oleskiego oraz 39 i 32-latek z powiatu namysłowskiego trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że grupa działała na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego. Od początku tego roku mogli okraść skarbony w kościołach na terenie powiatów: oleskiego, kluczborskiego i oławskiego. Do części z nich wracali wielokrotnie, a straty, jakie poniosły parafie szacowane są wstępnie na około 2 000 złotych.

Podejrzani usłyszeli już po trzy zarzuty kradzieży z włamaniem do kościelnych skarbon. Wobec całej trójki zastosowano policyjny dozór. Grozi im nawet do 10-lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymani mogą mieć na swoim koncie więcej takich przestępstw.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *