Pościg za kierującym, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że był poszukiwany przez sąd do odbycia kary

Policjanci ruchu drogowego kluczborskiej policji w pościgu zatrzymali 22-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku. Za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, grozi mu jeszcze do 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego realizując zadania służbowe na terenie powiatu ujawnili kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli próbę zatrzymania kierowcy. Ten natomiast na widok policjantów przyśpieszył i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za uciekającym mężczyzną przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Po kilku chwilach kierowca renaulta zjechał w polną drogę a następnie porzucił pojazd, kontynuując ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze ruchu drogowego już po kilkudziesięciu metrach ujęli uciekiniera.

Jak się okazało, zatrzymany to 22-letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z odbyciem kary pozbawienia wolności w wymiarze półtora roku.

Zatrzymany usłyszał zarzut niewykonania polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania pojazdu, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 22-latek już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Policja Kluczbork

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *