Pożar poddasza w budynku mieszkalnym w Gierałcicach. Problem ze sztućcami uratował życie rodziny domu jednorodzinnego

W sobotę 19 lutego o godzinie 22:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Kluczborku otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ulicy Opolskiej w Gierałcicach.

Po dojeździe na miejsce potwierdzono treść zgłoszenia.

Po rozpoznaniu ustalono, że w budynku mieszkalnym pali się poddasze.

Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia.

Na miejsce skierowano dodatkowe siły i środki. Po około 30 minutach pożar udało się opanować.

W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Poddasze zostało sprawdzone kamera termowizyjna oraz przewietrzone.

Do pożaru zadysponowano łącznie 10 zastępów straży – 3 z JRG Kluczbork, 3 z OSP Wołczyn, 2 z OSP Gierałcice, 1 z OSP Wąsice oraz 1 z KP PSP Kluczbork.

>>Aktualizacja<<

W dniu 19.02.2022 Prezes OSP Gierałcice Sławomir Pąsik razem z Łukaszem Słaboń brali udział w organizacji eventu w ośrodku kultury w Wołczynie z którego zgormadzone środki miały zostać przekazane na zbiórkę dla małego Antosia z Wołczyna(https://www.siepomaga.pl/walka-antosia), który walczy z SMA.

Podczas imprezy okazało się, że brakło sztućców a w godzinach wieczornych jedynym miejscem, z którego można by je przywieźć jest remiza OSP Gierałcice. Podczas powrotu przez Gierałcice druh Sławomir Pąsik zauważył dym i ogień wydobywający się z dachu budynku mieszkalnego.

Nie zastanawiając się zawrócił pojazd do strażnicy OSP i uruchomił syrenę alarmową jednocześnie zgłaszając sytuację przez radio do SK KP PSP w Kluczborku, polecił jednocześnie panu Łukaszowi żeby udał się do palącego się budynku celem obudzenia i powiadomienia mieszkańców, co na szczęście się udało. Mieszkańcy obudzeni przez Łukasza Słaboń obudzili się i opuścili budynek jeszcze przed przybyciem jednostki OSP z Gierałcic.

Dyżurny SK KP PSP gdy otrzymał informację o pożarze niezwłocznie zadysponował na miejsce zdarzenia zastępy JRG Kluczbork, OSP Wołczyn i OSP Wąsice oraz Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Kluczborku mł. bryg. Łukasza Olejnika.

Dzięki sprawnym działaniom spaleniu uległo jedynie 30m2 dachu, gdzie szkody wyceniono na 30 tys. zł natomiast uratowano mienie wartości 800 tys. zł oraz zdrowie i życie mieszkańców które jest bezcenne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *