Uroczysta zmiana służby w Komendzie Powiatowej PSP w Kluczborku w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne

W piątek 25 lutego na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku odbyła się uroczysta zmiana służby połączona z pożegnaniem strażaka przechodzącego na zaopatrzenie emerytalne.

Z dniem 28 lutego 2022 roku na zaopatrzenie emerytalne odszedł mł. bryg. Marcin Kot.

Funkcjonariusz wstąpił do służby w 1998 roku, pozytywnie zdając egzaminy do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Po dwóch latach nauki został oddelegowany do służby w ośrodku szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, gdzie zajmował się szkoleniem młodych adeptów pożarnictwa.

Po ukończeniu studiów inżynierskich w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie już jako kapitan, przeniósł się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kluczborku, gdzie zajmował stanowiska: zastępcy dowódcy zmiany, zastępcy dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej oraz starszego specjalisty do spraw kontrolno-rozpoznawczych.

Przez lata swojej służby dał się poznać jako profesjonalista i doskonały oficer, na którym mogli polegać zarówno kierownicy jednostki, współpracownicy, podwładni, jak i koledzy z OSP, których wspierał swoją wiedzą merytoryczną.

W ostatniej zmianie służby strażakowi towarzyszyli funkcjonariusze komend powiatowych województwa opolskiego, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu oraz druhowie z jednostek OSP.

Foto: KP PSP Kluczbork

Jedna myśl na temat “Uroczysta zmiana służby w Komendzie Powiatowej PSP w Kluczborku w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *