Podsumowanie świątecznego weekendu. 32 kierowców było nietrzeźwych

Jak co roku, w trakcie świąt nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali opolscy policjanci. Przez 4 dni przeprowadzili ponad 3 400 badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby zostało zatrzymanych 32 nietrzeźwych kierowców. Wstępny bilans tegorocznych świąt na drogach Opolszczyzny to 5 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. W tym okresie nie odnotowaliśmy żadnego wypadku śmiertelnego.

Podczas świątecznego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących przez Opolszczyznę czuwali policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Funkcjonariusze w nieoznakowanych radiowozach z wideo rejestratorami, wyposażeni w ręczne mierniki prędkości i urządzenia do badania stanu trzeźwości, częściej niż zazwyczaj kontrolowali kierowców. Funkcjonariusze zbadali na zawartość alkoholu ponad 3 400 kierowców. Oprócz stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali również prędkość, czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa oraz przewożą dzieci w fotelikach.

Zadaniem policjantów, było także zapewnienie płynnego i bezpiecznego ruchu na drogach dojazdowych do miast oraz na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez Opolszczyznę.

Od piątku, do świątecznego poniedziałku, na terenie województwa opolskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Dlatego przypominamy i apelujemy o szczególną ostrożność, zwłaszcza wobec pieszych i kierowców jednośladów. Zwróćmy też uwagę na zmienne warunki na naszych drogach. Opady deszczu i mgły wymagają od nas wzmożonej czujności i uwagi.

Policjanci przebadali ponad 3 400 kierowców na zawartość alkoholu. Z tej liczby 32 z nich okazało się nietrzeźwych.

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Wielkanoc” rozpoczęła się w piątek rano 15 kwietnia, a zakończyła w nocy w świąteczny poniedziałek.

Źródło: KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *