„Trzeźwy poranek” na drogach powiatu prudnickiego – niestety nie wszyscy zdali egzamin

Blisko 600 skontrolowanych kierowców. Wśród tej liczby policjanci zatrzymali 9 osób, które zdecydował się usiąść za kierownicą po alkoholu. To wynik kilkugodzinnej akcji przeprowadzonej przez prudnickich policjantów. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lata więzienia, sądowy zakaz prowadzenia oraz wysoka grzywna.

W poświąteczny poranek (19 kwietnia), od wczesnych godzin na drogach powiatu prudnickiego prowadzona była akcja „Trzeźwy poranek”. W ciągu zaledwie 4 godzin funkcjonariusze skontrolowali blisko 600 kierowców. Z tej liczby, aż 9 osób zdecydowało się na jazdę po alkoholu. Nieodpowiedzialni kierowcy już stracili swoje prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 35-latek, który kierował dostawczym fordem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Kolejna z zatrzymanych osób to 65-latek, który jechał oplem, mając prawie promil w organizmie. Dodatkowo mieszkaniec powiatu opolskiego miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za jazdę po alkoholu.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

Takie akcje mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwiają wyeliminowanie osób, które kierując pod wpływem alkoholu, stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *