Kierował samochodem mając niemal 2 promile i sądowy zakaz

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobówki, którego styl jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile w jego organizmie. Ponadto 28-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W nocy z 8 na 9 maja policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy, patrolując ulice naszego powiatu, zwrócili uwagę na hyundaia, którego tor jazdy wskazywał na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli i poddali kierowcę badaniu trzeźwości. Wykazało ono, że 28-latek miał w wydychanym powietrzu niemal 2 promile alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz za swoje zachowanie 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo sądowego zakazu zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.

Apelujemy o rozsądek. Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Nietrzeźwi kierujący stanowią ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *