Kierowcy rażąco łamiący przepisy surowo ukarani

Strzeleccy policjanci drogówki przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy łamią przepisy, narażając zdrowie, a nawet życie pozostałych uczestników ruchu drogowego. W ostatnich dniach przekonał się o tym 54-letni kierowca audi, który za popełnienie kilku wykroczeń został ukarany mandatem karnym w kwocie 3500 zł. Na mężczyznę nałożono również 23 punkty karne. Apelujemy o rozsądek na drodze!

Kilka dni temu strzelecka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 54-letniego kierowcę audi, który niebezpiecznie podróżował drogą wojewódzką 426. Mężczyzna podczas swojej jazdy popełnił kilka rażących wykroczeń. 54-latek wyprzedzał pojazdy na skrzyżowaniu oraz na przejściu dla pieszych. Dodatkowo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 46 km/h. Kierowca audi został ukarany mandatem karnym w kwocie 3500 zł, a na jego konto trafiły 23 punkty karne.

Na tej samej trasie, za wyprzedzanie na skrzyżowaniu został ukarany również kierowca ciężarowego mercedesa. 38-latek podczas jazdy nie zastosował się także do znaku poziomego P4, czyli „linii podwójnej ciągłej”. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali mężczyznę mandatem w kwocie 1200 zł oraz 10 punktami karnymi.

Za rażące przekroczenie prędkości został ukarany również 40- letni kierowca bmw, który podróżował w gminie Ujazd poza obszarem zabudowanym z prędkością 159 km/h, a więc o 69 km/h za szybko. Na mężczyznę nałożono mandat karny w kwocie 2000 zł oraz 10 punktów karnych.

Po raz kolejny przypominamy – to od Twojego zachowania na drodze zależy zdrowie, a nawet życie innych uczestników ruchu drogowego. Rozkojarzenie, pośpiech, brawura – czy to Cię tłumaczy, jeśli spowodujesz tragiczny wypadek na drodze?

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *