4 osoby trafiły do szpitala po wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego na A4. W akcji dwa śmigłowce LPR

W czwartek 23 czerwca chwilę przed godziną 14 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 281 kilometrze autostrady A4 (remontowany odcinek).

Do zdarzenia zadysponowano 8 zastępów straży pożarnej (powiat strzelecki: 3 z JRG Strzelce Opolskie i jeden z OSP Olszowa, powiat gliwicki: dwa z JRG Pyskowice i po jednym z OSP Chechło i OSP Widów), trzy zespoły ratownictwa medycznego, dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Opola (Ratownik 23) i Katowic (Ratownik 4) oraz patrole policji.

Na pasie w kierunku Wrocławia pomiędzy węzłami Łany i Strzelce Opolskie doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki MAN z naczepą i samochodu osobowego marki Volkswagen Passat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód ciężarowy przebił bariery oddzielające pasy ruchu i zderzył się czołowe z samochodem osobowym.

Samochodami łącznie podróżowały 4 osoby. Trzy osoby podróżujące osobówką, jak i kierowca ciężarówki zostali zabrani do szpitali. Dwie najciężej ranne osoby zostały zabrane przez śmigłowce LPR.

Na czas prowadzonych działań autostrada była zablokowana. Około godziny 16 wznowiono ruch wahadłowo.

Przyczyny wypadku ustala policja.

Foto: KP PSP Strzelce Opolskie & Jarosław Sosnowski & OSP Olszowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: