70-latka potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód ciężarowy

Policjanci z Brzegu ustalają okoliczności potrącenia 70-latki na przejściu dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierujmy się rozsądkiem i zasadą ograniczonego zaufania, a kiedy jesteśmy zmęczeni zróbmy przerwę i w dalszą drogę ruszajmy dopiero wówczas, gdy czujemy się wypoczęci. Pamiętajmy, że pośpiech jest złym doradcą na drodze.

8 czerwca na ul. Towarowej w Brzegu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Tuż po godzinie 14.00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej. Na miejsce natychmiast ruszyły służby ratunkowe. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 56-letni kierowca ciężarowego mercedesa potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 70-letnią kobietę. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

W miejscu wypadku policjanci zabezpieczyli ślady, rozpytali też świadków. Zadaniem funkcjonariuszy teraz jest szczegółowe wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, aby za kierownicę zawsze wsiadać wypoczętym i nigdy się nie śpieszyć. Kiedy w trakcie podróży poczujemy się senni czy osłabieni, warto zrobić przerwę, odpocząć i dopiero wtedy ruszać w dalszą drogę. Przypominamy również o szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien kierować się zasadą ograniczonego zaufania. W trosce o swoje i innych bezpieczeństwo przestrzegajmy przepisów drogowych i szanujmy wzajemnie swoje prawa.

Źródło: KPP Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *