Tragiczny wypadek na DW 414 Prudnik-Opole. Na miejscu zginął motocyklista. Jadąca drugim motocyklem kobieta trafiła do szpitala

W sobotę 18 czerwca o godzinie 12:25 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku z udziałem dwóch motocyklistów na drodze wojewódzkiej numer 414 z Białej w kierunku Prudnika.

Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG Prudnik, dwa z OSP Biała, zastęp z OSP Lubrza, zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole (odwołany po dolocie nad miejsce zdarzenia) i 5 patroli policji.

Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów potwierdzono treść zgłoszenia. W wyniku rozpoznania ustalono, że motocyklami kierowali mężczyzna i kobieta – oboje są poszkodowani. U mężczyzny prowadzona jest resuscytacja krążeniowo-oddechowa przez świadków zdarzenia.

Niestety pomimo udzielonej pomocy mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, a kobieta jadąca drugim motocyklem została zabrana przez ZRM do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w miejscowości Dobroszowice z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn kobieta kierująca motocyklem przewróciła się na drodze. Jadący za nią drugim motocyklem mąż, aby w nią nie uderzyć zjechał z drogi i uderzył w barierki następnie wpadł do rowu.

Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.

Przyczyny wypadku będzie ustalać policja pod nadzorem prokuratora.

Foto: OSP Biała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: