Uroczystość powołania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu

29 lipca 2022 roku na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu, w obecności funkcjonariuszy i pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości, odbyła się uroczystość powołania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu bryg. Dariusza Kulawinka.

Bryg. Dariusz Kulawinek otrzymał akt powołania od Zastępcy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Arkadiusza Kuśmierskiego.

Bryg. Dariusz Kulawinek rozpoczął służbę w 1996 roku, podejmując naukę w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a po jej ukończeniu w 1998 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu na stanowisku ratownik specjalista.

Do 2006 roku bryg. Kulawinek zajmował w tutejszej Komendzie stanowiska dowódca zastępu, inspektor, a następnie dowódcy zmiany. Od 2006 roku pełnił funkcję starszego specjalisty w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Opole. W latach 2011-2016 zajmował stanowiska dowódcy zmiany oraz naczelnika wydziału operacyjno-szkoleniowego w KP PSP w Brzegu.

Od 1 sierpnia 2016 do 29 czerwca 2017 roku był Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Kędzierzynie-Koźlu. W 2017 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby w Komendzie Powiatowej PSP w Brzegu na stanowisko dowódcy JRG Brzeg.

Z dniem 1 czerwca 2022 roku powierzono bryg. Kulawinkowi pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu. Pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu, sprawował funkcję dowódcy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „Brzeg”.

Komendant odznaczony został m.in. Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2010 r. i 2022 r., Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2014 rok, Odznaką za Zasługi dla Województwa Opolskiego – 2020 rok oraz Odznaką Zasłużony Działacz LOK – 1995.

Źródło: KP PSP Brzeg

Jedna myśl na temat “Uroczystość powołania Komendanta Powiatowego PSP w Brzegu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: