Jechał 130 km/h w obszarze zabudowanym – stracił prawo jazdy

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 130 km/h. Przypominamy, że kierowanie samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla funkcjonariusze ruchu drogowego, sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy. Tuż przed godziną 11:00 zauważyli audi poruszające się z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 70 km/h, 28-letni kierowca pędził z prędkością 130 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy młodemu mężczyźnie i ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych.

Przypominamy, że na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość może być podwyższona znakami. Jednak należy pamiętać o tym, że nadal jest to obszar zabudowany i w przypadku przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h, policjant zatrzyma nasze prawo jazdy.

Piraci drogowi nie mogą liczyć na pobłażliwość mundurowych, gdyż nadmierna prędkość wciąż plasuje się w czołówce przyczyn wypadków drogowych. Apelujemy zatem do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek, ostrożność i wyobraźnię. Najważniejsze jest bezpieczeństwo nas wszystkich.

Źródło: KPP Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: