Rajd pijanego kierowcy po Kadłubie. 52-latek miał blisko 3 promile

Mieszkańcy województwa opolskiego zauważyli kierowcę volkswagena jadącego całą szerokością jezdni. Niezwłocznie zadzwonili na numer alarmowy 112. Mężczyzna zjechał samochodem na teren przydrożnej posesji, a następnie schował się za garażową szafkę. To jednak nie pozwoliło mu ukryć się przed odpowiedzialnością za swoje czyny. Mundurowi ujawnili schowanego mężczyznę i sprawdzili stan trzeźwości 52-latka. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dzięki wzorowej reakcji świadków kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu. Ty też masz wpływ na to, co dzieje się w Twojej okolicy!

Mieszkańcy województwa opolskiego zauważyli w m. Kadłub kierowcę volkswagena, który poruszał się całą szerokością jezdni. Natychmiast zadzwonili na numer alarmowy 112 i poinformowali służby o niebezpiecznym zachowaniu kierowcy. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol Policji.

Przed przyjazdem mundurowych kierowca volkswagena zjechał na przydrożną posesję i opuścił samochód. Policjanci przystąpili do penetracji terenu. Już po chwili ujawnili w pobliskim garażu mężczyznę, który siedział schowany za szafką. Funkcjonariusze potwierdzili, że to poszukiwany kierowca volkswagena.

Kierującym okazał się 52-letni mieszkaniec gminy Izbicko. Podczas wykonywanych czynności sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania alkomatem wskazał blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Dzięki wzorowej reakcji świadków kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego.

Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Jeśli widzisz jakiekolwiek niebezpieczeństwo, nie bądź obojętny- reaguj! Zauważając bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia dzwoń na numer alarmowy 112. Z kolei ujawniając wykroczenie dotyczące np. zniszczenia mienia lub nagminnego przekraczania dopuszczalnej prędkości skorzystaj z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pamiętaj, że każde zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: