29-latek wjechał na DK11 do rowu. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy

Policjanci z kluczborskiej drogówki zatrzymali 29-latka, który osobówką wjechał do przydrożnego rowu na DK-11. Jak potwierdziło wstępne badanie narkotesterem mężczyzna, kierował samochodem będąc pod działaniem narkotyków. Kierowca stracił już prawo jazdy, teraz jego sprawą zajmie się sąd, a grozić mu może nawet 2 lata więzienia.

We wtorek tj. 6 września br., kilka minut po godzinie godz. 6:00 dyżurny kluczborskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na DK-11. Na wysokości m. Gotartów kierujący osobowym volkswagena, wypadł z drogi i wjechał do rowu zatrzymując się na betonowym przepuście wodnym.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci RD ustalili, że kierujący 29-letni mężczyzna jechał sam, a w wyniku zdarzenia nic mu się nie stało. Na miejscu zdarzenie mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania pokazał, że kierowca był trzeźwy.

W związku z dość nietypowym zachowaniem się kierowcy, policjanci przeprowadzili kolejny test, tym razem na obecność narkotyków. Przeprowadzone badanie analizatorem do wykrywania narkotyków w ślinie dało wynik pozytywny, jednocześnie potwierdzając obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny.

W związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem środków psychoaktywnych do badań toksykologicznych 29-latkowi została pobrana również krew. Za jazdę pod wpływem narkotyków grozi mu kara nawet dwóch lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Policja Kluczbork

3 myśli na temat “29-latek wjechał na DK11 do rowu. Okazało się, że był pod wpływem amfetaminy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: