Wypadek na trasie Wichrów-Starokrzepice. W działaniach służby z dwóch województw. Kierowca miał 1,5 promila

W sobotę 17 września około godziny 9:30 do Centrum Powiadamiania ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze pomiędzy Starokrzepicami (powiat kłobucki), a Wichrowem (powiat oleski).

Do zdarzenia zadysponowano służby z województwa opolskiego: po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Olesno i OSP Radłów oraz policję, z województwa śląskiego dwa zastępy straży pożarnej z JRG Kłobuck, dwa z OSP Starokrzepice, dwa patrole policji i zespół ratownictwa medycznego.

Jako pierwsi na miejsce przybyli strażacy z OSP Starokrzepice, którzy potwierdzili treść zgłoszenia. Ich działania polegały na ewakuacji poszkodowanego kierowcy z samochodu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ranny następnie został przekazany przybyłemu ZRM i zabrany do szpitala.

Kierujący samochodem osobowym marki Fiat Stilo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w betonowy przepust.

Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Badanie około 40-letni kierowcy Fiata wykazało 1,5 promila informuje portal kłobucka.pl.

Foto: OSP Radłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *