Dachowanie w Graczach. Poszkodowany kierowca został zabrany do szpitala przez LPR


W sobotę 15 października chwilę po godzinie 15:50 do opolskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Krętej w Graczach w gminie Niemodlin.

Do zdarzenia zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG 3 Niemodlin i OSP Gracze, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 23 HEMS Opole, zespół ratownictwa medycznego i policję.

– Kierujący samochodem osobowym wypadł z drogi, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował. Na pojazd przewróciło się złamane drzewo. Samochodem podróżowała tylko jedna osoba. Po przybyciu strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań oraz lądowisko dla lotniczego pogotowia ratunkowego. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych ewakuowali poszkodowanego mężczyznę z pojazdu. Kierowcy udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazano ratownikom medycznym. Podczas prowadzonych działań droga była zablokowana. W pojeździe odłączono akumulator – informuje mł. kpt. Elżbieta Zalewska ze Stanowiska Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Poszkodowany mężczyzna drogą powietrzną został zabrany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.

Przyczyny wypadku ustala policja.

Foto: OSP Gracze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *