Olescy policjanci szkolili strażaków OSP

Policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie przeprowadzili szkolenie dla strażaków-ochotników z powiatu oleskiego. Druhowie dowiedzieli się jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce kolizji lub wypadku drogowego oraz jak kierować ruchem w czasie prowadzenia działań ratowniczych.

W sobotnie przedpołudnie 15 października policjanci z oleskiej drogówki i 43 druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu oleskiego spotkali się na wspólnych ćwiczeniach. To kolejne tego typu szkolenie. Piersze, w którym uczestniczyli nowo przyjęci strażacy ochotnicy odbyło się na początku września.

Mł. asp. Anna Jagieła i Robert Gasch omówili przepisy ruchu drogowego, które określają obowiązki osób uprawnionych do kierowania ruchem. Natomiast w części praktycznej nasi policjanci szkolili strażaków jak w sposób właściwy wydawać polecenia i sygnały uczestnikom ruchu drogowego. Podczas zabezpieczenia miejsca zdarzenia najważniejsze jest zachowanie bezpieczeństwa, dlatego systematycznie przypominamy naszym kolegom jak w takich sytuacjach postępować.

Druhowie OSP często wsierają nas podczas prowadzonych czynnościach. Wspólnie bierzemy udział w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego, dlatego znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać w czasie wykonywania czynności na drodze jest niezbędna. Wszystko w myśl wspólnej dewizy #PomagamyiChronimy.

Źródło: KPP Olesno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *