Kluczborski dyżurny policji uratował życie nastolatce

Dzięki sprawnemu i szybkiemu działaniu oficera dyżurnego nie doszło do tragicznej sytuacji. Policjant przez ponad pół godziny prowadził rozmowę telefoniczną ze zdesperowaną nastolatką. Ustalił, gdzie młoda dziewczyna się znajduje i przekonał, by nie zrobiła sobie krzywdy. Wysłany na miejsce patrol odnalazł 13-latkę. Dziewczynę przekazano pod opiekę lekarzy. Przypominamy, że cały czas działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – pod numerem telefonu 800 70 2222.

Ta interwencja na długo zostanie w pamięci dyżurnego kluczborskiej Policji nadkom. Jacka Sieradzkiego. W miniony piątek, tj. 4 listopada, około godz. 20.00, dyżurny kluczborskiej Policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego członka rodziny, że 13-letnia dziewczyna w wiadomościach sms deklarowała odebranie sobie życia.

Dziewczyna nie odbierała połączeń od członka rodziny, w związku z czym, to dyżurny po kilku próbach połączył się z nastolatką. Policjant spokojnym i opanowanym głosem prowadził rozmowę, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów. Była to bardzo trudna i stresująca rozmowa, jednakże dyżurnemu udało zdobyć się zaufanie młodej kobiety, jednocześnie ustalając jej położenie.

To dzięki zdobytym przez nadkom. J. Sieradzkiego informacjom, policjanci dotarli na czas do nastolatki, jednocześnie zapobiegając tragedii. Dziewczyna trafiła pod opiekę lekarzy.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym, nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: