Wysokie mandaty i zatrzymane uprawnienia 3 kierującym, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego! Niestety, nadal nie wszyscy zdają sobie sprawę z tych konsekwencji i nie respektują obowiązujących przepisów. W ostatnim czasie, policjanci krapkowickiej grupy „SPEED” zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej o 50 km/h.

Krapkowiccy policjanci każdego dnia kontrolują zachowania kierowców na drodze, wykorzystując do tego m.in. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Funkcjonariusze z grupy „Speed” szczególną uwagę zwracają na kierowców, którzy w rażący sposób naruszają przepisy drogowe, a tym samym stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wobec osób, które nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, są wyciągane konsekwencje prawne.

Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego wchodzący w skład grupy ”Speed”, zatrzymali prawa jazdy 3 kierującym. Rekordzistą okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Biała, który w Strzeleczkach, jechał osobowym oplem z prędkością 117 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miał 52-letni kierowca bmw. Mężczyzna w Pietnej pędził 111 km/h. Nadmierna prędkość była również przyczyną zatrzymania do kontroli drogowej 27-latka, który również w Strzeleczkach przekroczył prędkość o 55 km/h.

Wszyscy kierowcy oprócz zatrzymanych na 3 miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani bardzo wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Policja Krapkowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *