42-latek targnął się na swoje życie. Namysłowscy policjanci wspólnie ze zgłaszającą uratowali mu życie

Namysłowscy policjanci wspólnie ze zgłaszającą uratowali życie 42-latka. Mężczyznę znaleziono nieprzytomnego po tym, jak miał targnąć się na własne życie. Dzięki profesjonalnym działaniom ratowniczym, policjanci przywrócili mu funkcje życiowe. Mieszkaniec powiatu brzeskiego trafił do szpitala, jest pod opieką lekarzy. Przypominamy, że cały czas działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – pod numerem telefonu 800 70 2222.

We wtorkowe przedpołudnie, dyżurny namysłowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o znalezieniu nieprzytomnego mężczyzny. Natychmiast do akcji zadysponował patrol, który był najbliżej miejsca interwencji. St. post. Damian Kramkowski i st. post. Krzysztof Jarmarczyk pilnie udali się pod wskazany adres.

Gdy po wejściu do pokoju, zobaczyli leżącego na podłodze nieprzytomnego mężczyznę, niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Kilkanaście minut trwała skuteczna walka policjantów o przywrócenie funkcji życiowych u nieprzytomnego 42-latka. Następnie mężczyzna został przekazany dla zespołu pogotowia ratunkowego. Obecnie przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzięki szybkiej decyzji oficera dyżurnego i profesjonalnemu działaniu namysłowskich policjantów, 42-latek przeżył i trafił pod opiekę specjalistów.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Pomoc można znaleźć w Poradniach Psychiatrycznych i Psychologicznych, Miejskich i Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Możesz również skorzystać z Całodobowej Linii Wsparcia dzwoniąc pod bezpłatny numer 800 70 2222.

Przypominamy, że całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – działa cały czas. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację „Itaka” Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *