Kierujący Skodą potrącił 12-latkę na przejściu dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala

Nyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Nysie. Kierujący samochodem osobowym potrącił 12-latkę na oznakowanym przejściu dla pieszych, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierującemu mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania na drodze.

7 grudnia o godzinie 15:00 dyżurny naszej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Nysie na ul. Mickiewicza. Policjanci drogówki po dotarciu na miejsce zastali kierującego samochodem osobowym oraz poszkodowaną. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący skodą 70-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącej i znajdującej się na przejściu dla pieszych dziewczynce, w wyniku czego doszło do potrącenia. 12-latka została przetransportowana do szpitala.

Kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, a o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Przypominamy pieszym, aby przed wejściem na przejście upewnili się i sprawdzili, czy wejście na jezdnie jest bezpieczne.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: