135 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. 20-latek stracił prawo jazdy, a na jego konto trafiło 15 pkt. karnych i wysoki mandat

Kierowca mercedesa jechał w m. Kielcza z prędkością 135 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Strzelecka drogówka ukarała kierującego mandatem karnym w kwocie 2500 zł oraz zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo na konto 20-latka trafiło 15 punktów karnych. Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przypominamy o obowiązywaniu nowego taryfikatora.

18 stycznia bieżącego roku, strzelecka drogówka pełniła wzmożony nadzór na drogach lokalnych w Gminie Zawadzkie. W trakcie patrolu mundurowi zauważyli pojazd, który poruszał się zdecydowanie za szybko. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca mercedesa podróżuje w obszarze zabudowanym z prędkością 135 km/h, czyli o 85 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego.

Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Za kierownicą mercedesa siedział 20-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Strzelecka drogówka ukarała kierującego mandatem karnym w kwocie 2500 zł oraz zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy. Dodatkowo na konto mężczyzny trafiło 15 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych. Nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Przypominamy również, że od 17 września bieżącego roku obowiązuje nowy taryfikator drogowy.

O tym co zostało zmienione w taryfikatorze drogowym można przeczytać poniżej:

Podpowiadamy jak ustrzec się przed wypadkiem i sankcjami z nowego taryfikatora

Na kierowców z „ciężką nogą” czekają dotkliwe sankcje

Popełniasz te wykroczenia? Mogą Cię teraz sporo kosztować

Źródło: KPP Strzelce Opolskie

Jedna myśl na temat “135 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. 20-latek stracił prawo jazdy, a na jego konto trafiło 15 pkt. karnych i wysoki mandat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: