Mimo wysokich kar pijani dalej wsiadają za kierownicę. Policja zatrzymała 3 takich kierowców

Do 2 lat więzienia grozi trzem mieszkańcom powiatu brzeskiego, którzy kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu. Cała trójka wpadła w miniony weekend. Kierowco zachowaj trzeźwy umysł i nigdy nie wsiadaj za kierownicę pod wpływem alkoholu bądź podobnie działających środków. Takim zachowaniem oprócz konsekwencji karnych ryzykujesz zdrowie, a nawet życie drugiego człowieka.

Od 30 grudnia policjanci z Brzegu zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich wpadł w piątek o godzinie 7:00 podczas kontroli na ulicy Krakusa w Brzegu. Wówczas policjanci zatrzymali toyotę, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o kilkanaście kilometrów. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuwali od niego silną woń alkoholu. Badanie potwierdziło te przypuszczenia. 54-latek w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

W noc sylwestrową tuż po godzinie 2:00 funkcjonariusze w jednej z miejscowości w gminie Olszanka zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 22-letni kierowca citroena w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 1 stycznia po godzinie 9:00 w jednej z miejscowości w gminie Lubsza wpadł ostatni nietrzeźwy kierowca. 24-letni właściciel mitsubishi w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali również do kontroli 46-latka, który kierował bmw. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 20 km/h w terenie zabudowanym. Jak się okazało to nie jedyne jego przewinienie. Wsiadł za kierownicę wbrew cofniętym uprawnieniom do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Najtragiczniejsze skutki to jednak narażenie drugiego człowieka na utratę zdrowia, a nawet życia.

Policja Brzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: