Potrącenie rowerzystki na trasie Woskowice Górne-Dalanów. Sprawca nie udzielił pomocy poszkodowanej i uciekł z miejsca zdarzenia

W środę 25 stycznia o godzinie 12:12 do namysłowskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki na drodze powiatowej trasie Woskowice Górne-Dalanów.

Na miejsce zadysponowano po jednym zastępie straży pożarnej z JRG Namysłów, OSP Woskowice Górne i OSP Strzelce oraz zespół ratownictwa medycznego i policję.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się kobieta wraz z rowerem. Poszkodowana była nieprzytomna i miała zachowane czynności życiowe. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego – informuje st. kpt. Piotr Brach z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie.

Poszkodowana kobieta w ciężkim stanie została zabrana przez ZRM do szpitala.

Po przyjeździe służb na miejscu nie zastano sprawcy bądź sprawców zdarzenia.

– Wszystkie osoby, które mają informacje na temat sprawców zdarzenia, którzy odjechali z miejsca zdarzenia samochodem osobowym koloru czerwonego nie udzielając pomocy poszkodowanej kobiecie, proszone są o kontakt z Policją w Namysłowie, tel. kontaktowy: 047 862 72 03 lub 112. Zapewniamy pełną anonimowość – przekazuje st. asp. Paweł Chmielewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Foto: KP PSP Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: