Strażacy z OSP Łowkowice powitali nowy samochód w jednostce

W piątek 19 stycznia równo o godzinie 19 do Łowkowic przyjechał długo oczekiwany średni samochód gaśniczo-ratowniczy. Mowa o Starze 12.185, który został przekazany z KP PSP w Kluczborku.

Samochód był pilotowany przez Stara 244, którym ochotnicy jeżdżą na zdarzenia. Mieszkańcy oraz strażacy z racami powitali uroczyście nowy pojazd. Nie brakowało gratulacji oraz serdecznych uścisków.

Tradycyjnie został poświęcony szampanem przez byłego prezesa jednostki. Mimo że Star 12.185 ma 20 lat jest to pojazd znacznie nowocześniejszy niż obecny samochód strażaków z Łowkowic, czyli Star 244.

Strażacy otrzymali Stara 244 z OSP Bogacica w 2017 roku. Wcześniej posiadali tylko Żuka a po nim Mercedesa Benz 208. Niestety samochód typu GLM ograniczał w dużym stopniu możliwości udziału jednostki w zdarzeniach. Po otrzymaniu Stara 244 możliwości znacznie się zwiększyły.

Możliwość otrzymania nowszego pojazdu pojawiła się w momencie otrzymania przez KP PSP w Kluczborku średniego samochodu, czyli Volvo FL280. Pojawił się on w komendzie pod koniec listopada 2022 r.

Star 12.185 w zabudowie firmy SHL Kielce posiada zbiornik wody o pojemności 2500 l. oraz 250 l. zbiornik na środek pianotwórczy. Wyposażony jest w autopompę o wydajności 2400 l/min. Dodatkowym atutem jest obszerna jednomodułowa 6-osobowa kabina.

Na stanie jednostki są obecne 3 pojazdy. Jednak Mercedes Benz kilka miesięcy temu został użyczony strażakom z OSP Bażany. Natomiast Star 244 zostanie sprzedany.

Gratulujemy strażakom otrzymania nowego pojazdu.

Strażacy z Łowkowic składają serdeczne podziękowania dla Komendanta KW PSP w Opolu oraz KP PSP w Kluczborku za pomoc w otrzymaniu długo oczekiwanego samochodu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: