Wypadek na DW 454 Ziemiełowice – Namysłów. Poszkodowanych zostało 5 osób

W środę 25 stycznia chwilę po godzinie 12 do namysłowskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze wojewódzkiej numer 454 na trasie Ziemiełowice – Namysłów.

Na miejsce zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej z JRG Namysłów, po jednym zastępie z OSP Ziemiełowice i OSP Biestrzykowice-Miodary oraz 3 zespoły ratownictwa medycznego (z Namysłowa, Świerczowa i Wołczyna), śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 13 HEMS Wrocław i patrole policji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonaniu dostępu do jednego z kierowców, który został zakleszczony w rozbitym pojeździe i udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy.

– Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa pojazdy osobowe, Citroen i Mercedes. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosło pięć osób, to 66-letni kierowca Citroena oraz jego pasażer i 51-letni kierowca Mercedesa wraz z pasażerami w tym 14-letnią dziewczynką. Obecnie droga jest zablokowana, zalecany jest objazd przez miejscowość Ziemiełowice. Na miejscu pracują wszystkie służby, policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Wiadomo już, że kierowcy byli trzeźwi – informuje st. asp. Paweł Chmielewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie.

Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani przez ZRM oraz LPR do szpitali w Brzegu, Opolu, Wrocławiu oraz Namysłowie.

Utrudnienia potrwają do godziny 16.

Foto: OSP Biestrzykowice-Miodary, KPP Namysłów i KP PSP Namysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: