17-latek wyrwał 74-letniej kobiecie torebkę i uciekł. Niedługo później został zatrzymany przez policję

Policjanci z Nysy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież torebki. Młody mężczyzna podszedł do idącej chodnikiem kobiety, wyrywał torebkę i uciekł. Policjanci ustalili, że sprawcą tego zdarzenia jest 17-letni mieszkaniec Nysy. Młodemu mężczyźnie grozi teraz do 8 lat więzienia.

16 lutego tuż przed godziną 17:00, policjanci z Nysy otrzymali informację o kradzieży torebki. Funkcjonariusze ustalili, że do pokrzywdzonej 74 – letniej kobiety podszedł młody mężczyzna, wyrwał jej torebkę i uciekł.

Policjanci w wyniku prowadzonych czynności ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli poszukiwania. W trakcie patrolu zauważyli mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał osobę poszukiwaną. Podczas kontroli ujawnili przy mężczyźnie rzeczy pochodzące z przestępstwa. Ponadto funkcjonariusze sprawdzili miejsce zamieszkania sprawcy, gdzie znaleźli przedmioty pochodzące z innego przestępstwa. Straty oszacowane przez pokrzywdzonych to ponad 1 000 zł.

Zebrane przez policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 17 – latkowi dwóch zarzutów. Za dokonanie kradzieży, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Policja Nysa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: