55-latek kierował motorowerem mając blisko 2,5 promila. Jechał także bez świateł w godzinach wieczornych

55-letni mężczyzna kierował motorowerem w późnych godzinach wieczornych bez wymaganego oświetlenia pojazdu. Na dodatek podczas jazdy nie korzystał z kasku ochronnego. Policjanci strzeleckiej drogówki zatrzymali mężczyznę do kontroli. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. 55-latkowi grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci strzeleckiej drogówki pełnili wzmożony nadzór na drogach gminnych. Około godz. 23:00 w m. Osiek zauważyli kierującego motorowerem, który poruszał się po drodze publicznej bez wymaganego oświetlenia. Dodatkowo kierowca simsona nie korzystał podczas jazdy z wymaganego przepisami kasku ochronnego. Mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze ustalili, że kierowcą motoroweru jest 55-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Sprawdzono stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

55-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka kara grzywny, zakaz sądowy, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2. Z kolei za popełnione wykroczenia drogowe wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do strzeleckiego sądu.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: