Kierowcy ukarani mandatami za brawurę na drodze

Bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy o tym zapominają. Nieodpowiedzialne zachowanie kilku z nich zarejestrowała kamera strzeleckiej grupy „SPEED”.

Strzelecka drogówka codziennie pełni wzmożony nadzór na drogach. Jesteśmy na przejściach dla pieszych, newralgicznych skrzyżowaniach oraz głównych ciągach komunikacyjnych. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego narażając na niebezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ich zachowanie uwieczniła kamera w radiowozie strzeleckiej grupy „SPEED”.

63-letni kierowca volkswagena podróżował drogą wojewódzką, w obszarze zabudowanym 409, z prędkością 106 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego oraz nałożyli na niego mandat karny w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych.

Z kolei 51-kierowca audi jechał drogą krajową 94 z prędkością 156 km/h na obowiązującej „dziewięćdziesiątce”. Mundurowi ukarali kierującego mandatem karnym w kwocie 2000 zł oraz 14 punktów karnych.

Na tej samej trasie zauważono również kierowcę audi, który nie zastosował się do obowiązującego zakazu wyprzedzania. 28-latek został ukarany mandatem karnym w kwocie 1000 zł i 15 punktów karnych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze to nasza wspólna sprawa. Ty też masz wpływ na to co dzieje się     w Twojej okolicy. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania kierowcy nie stosują się do ograniczeń prędkości zgłoś problem za pomocą aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane przez policjantów.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *