Nadmierna prędkość = wysoki mandat. Przekonało się o tym dzisiaj 2 kierowców

Prudniccy policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drodze, stale kontrolują prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Tylko dzisiaj funkcjonariusze zatrzymali 2 kierowców, którzy w rażący sposób przekroczyli przepisy ruchu drogowego.

Pierwszy z zatrzymanych to 38-letni kierowca audi, który na trasie Wierzbiec – Łąka Prudnicka na obowiązującej „dziewięćdziesiątce” jechał ponad 160 km/h. Według nowego taryfikatora mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

Drugi kierujący został zatrzymany na trasie Dębina – Krobusz. W miejscu, gdzie także obowiązywało ograniczenie do 90 km/h, 24-latek jechał oplem z prędkością 145 km/h. Na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych, a mandat wyniósł 1500 złotych.

Pamiętajmy, że lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal w wielu przypadkach czynnik mający wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Zmienna zimowa aura dodatkowo uprzykrza nam podróż i bezpieczne dotarcie do celu. Dlatego bądźmy ostrożni i respektujmy ograniczenia prędkości na drodze.

Źródło: KPP Prudnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *