Pijany kierujący Seatem dachował na przejeździe kolejowym w Staniszczach Małych. Miał aż 3 promile

Kierowca seata przejechał przez przejazd kolejowy, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do pobliskiego rowu, gdzie pojazd dachował. Jak wynika z ustaleń policjantów, samochodem kierował 34-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Na dodatek miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa 34-latkowi grozi do 5 lat więzienia.

16 lutego, około godziny 19 dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w m. Staniszcze Małe. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących na miejscu, 34-letni kierowca seata przejechał przez przejazd kolejowy, a następnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do pobliskiego rowu.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Na podstawie policyjnych systemów informacyjnych policjanci ustalili, że 34-latek ma również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, podczas obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za spowodowanie zdarzenia drogowego wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do strzeleckiego sądu.

Policja Strzelce Opolskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *