122km/h przez Biadacz. Kierowca Forda został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. oraz 15 punktami karnymi

122km/h w obszarze zabudowanym to stanowczo za szybko. Policjanci z oleskiej grupy SPEED ostudzili więc rajdowe zapędy 24-latka z powiatu wieluńskiego. Kierowca ukarany został mandatem w wysokości 2 500 złotych, 15 punktami karnymi, a przez najbliższe trzy miesiące nie będzie mógł zasiąść za kierownicą samochodu. Przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków na naszych drogach.

W środę (15 marca) policjanci z oleskiej grupy SPEED patrolowali DK45. Około godz. 12.15 w miejscowości Biadacz zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierującego fordem fiestą. Samochód mijając między innymi oznakowane przejście dla pieszych, na obowiązującej „pięćdziesiątce” pędził z prędkością ponad 122 km/h. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i przerwali tę szaleńczą jazdę.

Za kierownicą forda siedział 24-latek z powiatu wieluńskiego. Przekroczenie limitu prędkości kosztowało kierowcę utratę prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące, 2 500 złotych mandatu i 15 punktów karnych.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość i brawura to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Kierowca łamiący przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *