Mężczyzna załatwiał potrzeby fizjologiczne w holu dworca i wykrzykiwał wulgarne słowa. Miał 4 promile alkoholu

Aż 4 promile alkoholu w organizmie miał 54-latek, który spędził noc w policyjnym areszcie. W związku z popełnionymi wykroczeniami policjanci wystąpią z wnioskiem o ukaranie mężczyzny do sądu. W ciągu ubiegłego roku funkcjonariusze zatrzymali do wytrzeźwienia aż 324 osoby.

Wczoraj policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej komendy zostali wezwani przez obsługę dworca PKP do mężczyzny w stanie skrajnego upojenia alkoholowego, który w holu dworca załatwiał potrzeby fizjologiczne i wykrzykiwał wulgarne słowa. Okazało się, że w swoim organizmie miał 4 promile alkoholu. 54-latek został doprowadzony do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i będzie musiał się liczyć z konsekwencjami popełnionych wykroczeń.

Mundurowi z Kędzierzyna-Koźla niemal każdego dnia mają do czynienia z osobami, które po spożyciu nadmiernej ilości alkoholu zasypiają w różnych miejscach na terenie miasta, swoim zachowaniem powodują zgorszenie, są agresywne, zaczepiają przechodniów, czy też znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Stężenie alkoholu we krwi wynoszące powyżej trzech promili stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka.

Interwencje tego typu często kończą się doprowadzeniem osoby do wytrzeźwienia. Tutaj pojawia się kilka możliwości: doprowadzenie do jednostki Policji, do miejsca zamieszkania, do izby wytrzeźwień lub do placówki leczniczej. Aby osoba została doprowadzona do miejsca swojego zamieszkania, musi zostać przekazana pod opiekę innej osoby, która się nią zaopiekuje, ponieważ nietrzeźwa może nieumyślnie wyrządzić sobie krzywdę (zaburzenia równowagi, świadomości, agresja lub inne objawy zatrucia alkoholem). Jeśli chodzi o przekazanie osoby nietrzeźwej do placówki medycznej, to decyzję podejmują lekarze lub ratownicy medyczni. Z reguły po przebadaniu osoby nie stwierdzają jednak podstaw do dalszej hospitalizacji w rezultacie nietrzeźwy jest doprowadzany do jednostki Policji.

Przed zatrzymaniem do wytrzeźwienia każda osoba jest poddawana badaniu lekarskiemu w celu stwierdzenia przeciwwskazań lub ich braku do osadzenia w policyjnym areszcie. W jednostce Policji pozostaje do czasu wytrzeźwienia, jednak nie dłużej niż 24 godziny.

Tylko w ubiegłym roku mundurowi z Kędzierzyna-Koźla doprowadzili do wytrzeźwienia 324 osoby. Od początku grudnia ubiegłego roku funkcjonariusze skierowali ponad 50 wniosków o leczenie odwykowe do Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Policja Kędzierzyn-Koźle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: