Policyjne działania przeciwko nielegalnym wyścigom

Opolscy policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone i systematyczne działania skierowane przeciwko uczestnikom nielegalnych wyścigów. Takie kontrole miały miejsce w ostatni weekend. Podczas policyjnych działań funkcjonariusze skontrolowali 39 pojazdów, ujawnili 34 wykroczenia, w tym 11 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Przypominamy, że wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych.

Policjanci ruchu drogowego na terenie naszego województwa reagują na informację dotyczące organizacji nielegalnych wyścigów. Funkcjonariusze ustalili, że 16 września, w Opolu, może odbyć się takie wydarzenie.

Skierowani do działań policjanci skontrolowali 39 pojazdów, wylegitymowali 51 osób oraz sprawdzili stan trzeźwości 39 kierujących. Ujawnili również 34 wykroczenia, w tym 11 dotyczących przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Celem naszych działań jest zapobieganie oraz ujawnianie agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego związanych z nieprzestrzeganiem limitów prędkości, nieprawidłowym wyprzedzaniem oraz innymi wykroczeniami zagrażającym bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Poza samymi działaniami skierowanymi na wyścigi, policjanci ruchu drogowego na co dzień prowadzą kontrole prędkości, podczas których wyłapywani są amatorzy szybkiej jazdy. Na bieżąco reagują również na wszelki nieprawidłowości i łamanie prawa na drogach.

Źródło: KWP Opole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *