Płonie hala z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu

W czwartek 23 listopada o godzinie 10:46 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali w porcie przy ulicy Chełmońskiego w Kędzierzynie-Koźlu.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów zastano rozwinięty pożar hali, w której znajdują się chemikalia.

Na miejsce zadysponowano zastępy straży pożarnej z JRG 1 i JRG 2 Kędzierzyn-Koźle, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego oraz okoliczne jednostki OSP.

  • Na godzinę 11:20 na miejscu pracuje 14 zastępów PSP i OSP. Na tą chwilę działania w toku – informuje kpt. Łukasz Nowak rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.

Jak widać na załączonym filmie w hali dochodzi do eksplozji materiałów palnych.

  • Pali się magazyn w którym składowane są substancje niebezpieczne. Miejsce nielegalnego składowania odpadów – poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Kędzierzynie-Koźlu.
  • W rejonie pożaru pojawiła się prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska, która zaapelowała do mieszkańców najbliższej okolicy o nie wychodzenie z domów i zamknięcie okien. Jest również starosta Paweł Masełko i służby ochrony środowiska. Słup dymu jak na razie przemieszcza się nad terenami niezabudowanymi – w kierunku Raszowej – informuje portal KK24.pl.

Na godzinę 14:00 na miejscu pożaru pracuje 35 zastępów straży pożarnej. W budynku o powierzchni 20 na 40 metrów w około czterystu 1000 litrowych pojemnikach składowane były substancje chemiczne nieznanego pochodzenia.

Ze względów prewencyjnych apelujemy do mieszkańców Kłodnicy, Rogów i Januszkowic o zamknięcie okien – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Foto: Czytelnicy, kk24.pl, KP PSP Kędzierzyn-Koźle

Film: Powiat kędzierzyńsko-kozielski

2 myśli na temat “Płonie hala z chemikaliami w Kędzierzynie-Koźlu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *