Duża prędkość = duży mandat. Kierowca Forda na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 129 km/h

Policjanci z krapkowickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę forda, który jechał z prędkością 129 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. 54-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz musi zapłacić 2500 złotych mandatu karnego, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Przypominamy, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy – noga z gazu!

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego krapkowickiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego busem marki ford, który za nic miał ograniczenie prędkości, jakie obowiązuje w miejscowości Ligota Dolna. Kierowca tego auta pędził ani chwili nie używając pedału hamulca przez obszar zabudowany z prędkością 129 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi ukarali 54-latka wysokim mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi i zatrzymali jego dokument prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h musi liczyć się z utratą dokumentu prawa jazdy. Dokument ten jest elektronicznie zatrzymany na okres 3 miesięcy. Jazda w trakcie trwania zakazu wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy na kolejne 3 miesiące, czyli łączny czas trwania zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi może wynieść 6 miesięcy. W przypadku gdy policjanci po raz trzeci ujawnią, że kierowca porusza się pojazdem w okresie trwania zakazu, będzie wiązać się to z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami. Taka osoba musi wtedy ponownie rozpocząć kurs na prawo jazdy, aby na nowo uzyskać uprawnienia do kierowania.

Źródło: KPP Krapkowice

Jedna myśl na temat “Duża prędkość = duży mandat. Kierowca Forda na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechał z prędkością 129 km/h

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *