Opolski Komendant Wojewódzki PSP odznaczony Srebrnym Medalem WOPR

W piątek, 11 kwietnia 2025 roku, w dniu święta Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w siedzibie Komendy Głównej PSP odbyło się uroczyste spotkanie z władzami WOPR.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. prezes WOPR Paweł Błasiak oraz wiceprezes WOPR Krzysztof Skrzyniarz.

Z tej okazji trzem funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej wręczono Srebrne Medale „Za zasługi dla WOPR”.

„Odznaczenia są wyrazem wdzięczności za wsparcie i zaangażowanie we współpracę z jednostkami ratownictwa wodnego, szczególnie podczas wrześniowej powodzi na Opolszczyźnie” – poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Wśród odznaczonych znalazł się Komendant Wojewódzki PSP w Opolu, nadbryg. Paweł Kielar, uhonorowany za zaangażowanie we współpracę z ratownikami wodnymi.

Medal otrzymali również zastępcy komendanta głównego PSP: nadbryg. Józef Galica oraz st. bryg. Grzegorz Szyszko.

Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i było okazją do podkreślenia trwałych więzi między środowiskami strażaków i ratowników wodnych.

Fot. KG PSP